Standard deweloperski, deweloperski podwyższony i „pod klucz”

Cena zakupu nowego mieszkania zwykle jest na tyle wysoka, że musimy szukać możliwości dodatkowego finansowania. Wkład własny zazwyczaj nie wystarcza. Musimy pamiętać jednak, że koszty, jakie poniesiemy w związku z zakupem M to również opłata podatkowa, notarialna czy sądowa. Dlatego warto dokładnie zapoznać się ze standardem, jaki oferuje deweloper, by mieć pewność co do kolejnych wydatków związanych z wykańczaniem mieszkania. Możemy wybrać jeden z tytułowych standardów.

Jaki rodzaj wykończenia mieszkania?

Pierwszy standard, czyli deweloperski stanowią zazwyczaj: wylewka podłogowa, niezbędne instalacje, okna, parapety oraz drzwi wejściowe. Podwyższony standard deweloperski może być poszerzony o biały montaż, czyli dokładnie podłączenie wanny, umywalki, toalety czy brodzika. „Pod klucz” to optymalne wykończenie mieszkania dokładnie według oczekiwań klienta. Decydując się na któregoś z deweloperów na Śląsku o standard trzeba zapytać na samym początku, by wyeliminować ryzyko jakichkolwiek niedomówień.

Jaki standard wybrać?

Nietrudno domyślić się, że im lepszy standard, tym wzrastają jego koszty. Warto zastanowić się nad tą decyzją dokładnie, gdyż oprócz ceny za materiały, będziemy musieli ponieść koszty usługi. Opcję „pod klucz” wybiera zdecydowanie najmniej osób. Niemniej standard podwyższony coraz częściej wybierany jest przez klientów, by mieli oni jak najmniej „grubszej” pracy na swoich barkach, jak na przykład wcześniej wspomniany biały montaż.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *