Ile kosztuje mieszkanie w Zabrzu?

Ile kosztuje mieszkanie w Zabrzu?

Nowe domy lub też mieszkania, a więc te, które oferują nam jakże wszechobecne dziś firmy deweloperskie, są naprawdę bardzo wysokie i nic też nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie ich ceny miały pójść w dół. Niezależnie czy jest to mieszkanie w Zabrzu, Warszawie, Łodzi, Białegostoku czy też Wrocławiu musimy się tutaj liczyć z dość poważnym wydatkiem.

Wydatkiem, na który zazwyczaj nas nie stać, co oznacza zaciąganie wysokich i wieloletnich kredytów. Innego wyjścia większość nabywających mieszkania jednak nie ma. Inna sprawa, że nie w każdym mieście i nie w każdej firmie deweloperskiej ceny mieszkań są takie same. Niekiedy różnica pomiędzy nimi może dochodzić nawet do kilku tysięcy złotych. Przyjrzyjmy się w związku z tym kwestii różnicy w cenach firm deweloperskich na przykładzie Zabrza, gdyż ceny wydają się tam być umiarkowane.

Różnica widoczna gołym okiem

Za przykład weźmy 50-metrowe mieszkanie w Zabrzu, którego cena u dewelopera X wynosi 4 tysiące za metr kwadratowy. Sumując, jego nabycie będzie kosztować nas około 200 tysięcy. Dużo? Być może, ale cena ta wydaje się jak najbardziej atrakcyjna, jeśli spojrzymy na ofertę firmy deweloperskiej Y, która mieszkanie w Zabrzu na tym samym osiedlu i zbliżonej powierzchni wyceniła na o 500 złotych za każdy metr więcej, co nam daje różnicę na całej inwestycji sięgającą 25 tysięcy.

Jak w związku z tym widzimy, ceny są naprawdę różne. Dlatego też nie powinien to być zakup emocjonalny. Każdy aspekt trzeba dokładnie przemyśleć, a wszystkie oferty szczegółowo przejrzeć.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *