Czy warto całe oszczędności utopić we wkładzie własnym na mieszkanie?

Czy warto całe oszczędności utopić we wkładzie własnym na mieszkanie?

Z jednej strony wpłata jak największego wkładu własnego ma sens, bo zawsze to mniejszy kredyt oraz oczywiście niższe raty, ale czy rzeczywiście zawsze warto wpłacać wkładu własnego ponad to, co wymaga od nas bank.

Internetowi eksperci

W sieci znajdziesz wielu użytkowników, którzy będą oferowali Ci pomoc i zaczną doradzać, aby spełnić tylko te wspomniane minimalne wymagania banku, aby tylko uzyskać kredyt, bo przecież to właśnie jest Twoja najłatwiejsza szansa na nowe mieszkania w Zabrzu. I tak po części jest, bo skoro kredyt jest rzeczywiście na atrakcyjnych warunkach, to będzie pozwalał na odpowiednie operowanie stopami procentowymi i w ten sposób jeszcze na tym zyskasz. Z drugiej jednak strony należy zauważyć, że obecnie niczego nie można być pewnym na 100% ponieważ rynek się cały czas zmienia i nie zawsze będziesz mógł utrzymywać dobre wyniki podczas spłaty kredytu.

Roztrwonienie pieniędzy

Jeśli nie zainwestujesz całości oszczędności we wkład własny na nowe mieszkania w Zabrzu, to zawsze potem istnieje jeszcze ryzyko, ze wydasz je na jakieś mało ważne rzeczy. Najlepiej byłoby możliwie jak najwięcej przeznaczyć na wkład własny kredytu, ale jednocześnie zostawić sobie taką „poduszkę finansową”, która będzie stanowiła Twoje zabezpieczenie w razie nagłych wydatków. Dzięki temu nie zostaniesz z niczym.

Warto rozważyć wszystkie za i przeciw, bo nowe mieszkania w Zabrzu już są budowane i niebawem być może i Ty będziesz się tam wprowadzał.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *